Accountant - USA TRUCKING

  • Resource Point Moldova
  • Chisinau, Moldova
  • 07 апр, 2021
На полный рабочий день Бухгалтерский учет

Описание работы

Suntem în căutarea specialiștilor pentru poziția - Accountant - USA TRUCKING pentru o compania de transport. Compania a fost fondata în Moldova mai mult de 2 ani și lucrează exclusiv cu piața americană. Este partener al uneia companii de transport din SUA, cu o flotă de peste 100 de camioane frigorifice.

Responsabilitati:
- Pregătirea şi prelucrarea facturilor şi conturilor spre plată;
- Prelucrarea invoice-urilor primite de la parteneri;
- Pregatirea rapoartelor lunare;
- Organizarea procesului de lucru;
- Gestionarea și menținerea in ordine a actelor cu respectarea standardelor companiei;
- Evidența strictă a actelor;

Cerinţe faţă de candidat:
- Cunoașterea limbii engleză la nivel fluent;
- Experiență la un post de lucru similar - 1an;
- Atent la detalii, corect în gestionare, procesarea documentelor cu care lucrează;
- Punctualitate, inițiativă, bun simț, responsabilitate, seriozitate;
- Abilităţi de lucru în echipă;
- Cunoașterea programelor: Ms Office (Word, Excel, Power Point), Adobe Acrobat, Paint
- Capacitatea de a lucra în termeni limită şi respectarea acestora;

Oferim:
-Angajare oficială;
- Un salariu decent;
- Oportunitate de creștere profesională;
- Lucru într-o echipă tânără și prietenoasă;
- Se achită cheltuielile de calătorie cu transportul - taxiul;
- Orar de lucru 15:00-00:00; L-V

Dacă corespunzi cerințelor și îți dorești să activezi într-o companie de succes, așteptăm CV-ul tău la adresa de e-mail: resource.pnt@gmail.com  (cu indicarea în text a postului pentru care se depune).

Вид деятельности

Прочее: Бухгалтерия-Финансы

Уровень зарплаты

По договорённости

Телефон

060679180

Контактное имя

Natalia